Зелена скринька

Більшість виховувались в Радянському Союзі в родинах комуністів, а тому не багато знали про Святого Миколая. На Миколая ми отримували по акварельній фарбі, альбом для малювання і декілька мандаринів. Це були типові подарунки.

Зараз діти можуть отримати любі подарунки ,все залежить від доходів батьків . Але ми стараємося дати кожній родині проекту « Зелений дім « подарунок на Різдво та Паску .

Відношення до подарунків також змінювалося. Коли ми займалися лише навчанням, то самі чекали подарунки і отримували їх. Спочатку ми були як діти і самі чекали дива. Коли у нас з’явилися родини, то ми перестали бути дітьми і вже мали думати не лише про себе, а й про родини. Але не має школи Миколаїв чи Дідів Морозів і все прийшлося робити на власний розсуд.

Коли під опікою Благодійного фонду "Терра Деї" було 8 багатодітних родин, це не було проблемою. Ми передаємо зазвичай від голландських партнерів великі подарунки на 200-300 гривень, які гордо вручали то в офісі (ближні села) або розвозили. Але потім стало 16 сімей, потім 30, а зараз у проекті вже 61 родина.

А минулого року склалася така ситуація, що на Паску машина з подарунками не була розмитнена, не було висновку гуманітарної комісії. І ми потрапили в погане становище перед тими, кого ми привчили до подарунків. Нам була ганьба.

І цей випадок навчив нас, що не можна все чекати від голландців, а треба бути готовим до і такого розвитку подій. Але й стратегія наша змінилася також. Якщо раніше ми давали багаті подарунки, то тепер ми прийшли до висновку, що головне не подарунок, а увага.

Ми просто не можемо дозволити собі подарунок за 200-300 гривень. Крім наших сімей, ми даємо подарунки в одне бідне село – Клинова Гора.

На фото так виглядає наш подарунок в цьому році. Але це не остаточний варіант, консервний завод « Дядя Ваня « З Петрова дає консерви . Якщо брати його вартість, то це десь 105 гривень, з яких 40 – наш вклад (гречка, рис, олія, шоколад). На жаль, тільки один підприємець приєднався до нашої акції і дав ще канцелярські товари (олівці, зошити). Але для бідної країни ми вважаємо цей подарунок гарним. Цей підприємець не захотів ,щоб ми йому офіційно дякували .

Ми придумали і щось нове – проект "Зелена скринька".

Крім продуктів ,ми даємо знання ,технології, добрива , насіння . Це ще окремо три сітки подарунків. Що ж було в цих подарунках ?

Літер добрив від

Торговая марка Rost ® - производитель органо-минеральных удобрений ( Україна)

Каталоги ,канцелярські товари від компанії АМАКО ( Україна )

Насіння від компанії Clause (Франція)

Насіння від компанії Леда –Агро ( Турція)

Насіння від компанії Гавриш ( Росія)

Технології і характеристики різних виробників , майже всіх, що зареєстровані в Україні .

 Коли мене питають , що отримують голландці взамін від нас за свої гроші ? Лише християнську любов ,відповідаю я . Ми не рекламуємо голландські насіннєві компанії . Тому голландці одна з самих щасливих націй в Україні .

Тому всім тим,хто дав подарунки родинам, бажаю на Різдво « голландського щастя».

Ще одне прохання . На сайті www.amakoint.com є голосування на звання « Кращий господар « . На цю премію претендує і дитячий будинок « Добрий Самаритянин « з Великої Доброні . Проголосуйте за них , так як вони заслужили на це звання своєю роботою .

 А всім закарпатцям бажаю здорового , щасливого Різдва . Нехай воно буде наповнене вірою , надією і любов’ю та сімейним затишком .

З повагою, директор фонду « Терра Деї» Омельченко Олександр .

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер