Про ціну на теплицю , стан розрахунків , нові можливості фінансування

В цьому році середня ціна була 26900 грн ,але це середня ціна . Перші теплиці були приблизно 25,5 тисяч, а останні десь 28000 . Це тому , що ціна на метал в другому кварталі сильно піднялася в порівнянні з першим . В 2008 ми починали ціна за теплицю на рівні 18000 гривень .

До нас часто звертаються з питанням , чому ці теплиці такі дорогі і що за готівку теплиця коштує набагато дешевше . Тому я хотів би пояснити позицію по цінам :

- Труби ми купляємо на складі у Львові . В ціні є ПДВ інші податки . До мене не раз підходили підприємці і пропонували труби на 10-15 % дешевше , але за готівку і без документів . Гроші ми отримуємо на рахунок в банку і у нас не має готівки

- Підприємець , що робить теплиці , платить 5% від обороту , пенсійний фонд , 1% за готівку і інші платежі

- Плівку ми також купляємо офіційно за гривні ,але базою крім всіх податків , є долар ,який постійно росте .

Тому кому треба дешеві теплиці , нехай шукає фонди ,які дають гроші готівкою . На жаль чи щастя , проект Зелений дім робить все офіційно і наші теплиці завжди на 10-15 % будуть дорожчі, чим ті, що роблять господарям за готівку .

Щодо розрахунків .

На жаль, в цьому питанні багато проблем . Колись Черчіль сказав , що не має більш різних людей, як одна людина до виборів і таж людина , після того ,як її вибрали депутатом . Він знав, про що писав, на власному досвіді . Такі ж зміни проходять з людьми, що хочуть отримати теплицю і які вже мають повертати гроші , це різні люди . Тут починається тисячу причин – і свадьба дітей, і погані ціні, і неврожай ,і те ,що теплиця дорога ,і ще мільйон причин. А є навіть такі , що беруть теплицю ,щоб не вертати гроші ,а лише заробити на ній рік-два . В цьому році ми забрали від людей дві теплиці ( Боржава, Вербовець ) . В одній не було нічого насаджено в травні місяці , а друга родина гарно заробила ,але просто не планувала повертати кошти . Всі сусіди знали, що коли вона брала теплицю, то казала, що вертати гроші не буде . А ці люди кожен місяць приходили і просили теплицю . Коли ми забираємо теплицю, то пропадає 11 тисяч гривень ( плівка + робота ) . Як би не ці дві родини, то ще одна нова теплиця приносила би комусь прибуток . В нас не має апарату по виробництву грошей і ми лише робимо з голландськими грошима і грошима,що принесуть люди . А є родина, де всі виходять на двір і починають плакати ,коли треба повертати гроші . Це досить важко дивитися Найбільше , коли треба вертати гроші , люди міняють картку мобільного телефону. Мені прийшлося брати юриста по угоді ,щоб писав претензії . А це ще одна теплиця.

Але я і гарні приклади . Є одно село ,де три родини – дві молоді і одна трошки старіша . В обох молодих сімей є достаток , машини , … Але щомісяця гроші приносить жінка, що отримує пенсію, як інвалід . В неї рак ,а ще хвора дитина, але вона каже , що їй теплиця приносить прибуток . Коли вона приносить гроші , то мені ганьба подивитися в її очі. А тим двом родинам, якщо не подзвониш , то гроші не принесуть . Є подібна притча в Святому Письмі.

Щодо інших можливостей фінансування .

Нарешті став активно працювати фонд Proagrikultukarpatika , що створив КМКС , і у них вже є договір з Міністерством розвитку територій Угорщини . З 31 жовтня вони є партнером по впровадженню допомоги від Угорщини на Закарпатті. Наше вітання. Поздоровляємо.

Нам не відомо, яка доля угоди, що була підписана з нашим фондом в лютому місяці. На жаль, пан міністр не поінформував нас про розірвання угоди , можливо забув . Кажуть , що міністрам в тарілку заглядати не можна .

Новий фонд буде помагати , так як і ми , і консультаціями і теплицями . Фактично, мова йде про копію проекту « Зелений дім « , тим більше, що всі деталі , наприклад форма звіту, були розроблені і погоджені нами . Але головне , що мешканці Закарпаття можуть отримати вже допомогу не лише від нас, а і від них . В цьому і є сила конкуренції і я задоволений цими успіхами. Колись Конфуцій сказав , що учень, що не перевершить свого вчителя, буде все життя їсти холодний суп . Новий фонд навіть ставить питання про надання кредитів на придбання землі перед урядом Угорщини, що є доволі амбіційним завданням . Це дуже велика інновація .

На жаль , черга на теплиці в « Терра Деї» зараз на 2-3 роки і я прошу всіх звертатися до нового фонду. Коли ми починали цю роботу , то у нас не було заяв. Поки що у них не може бути заяв бо не має офісу . Але всім зацікавленим , хто хоче отримати допомогу від уряду Угорщини чи розповісти про свою проблему , треба звертатися за телефонами: Президент фонду – Гіді Ласло – 0503723469 (Велика Добронь) – директор Гал Іштван 09617000744 (Вербовець) - або в любе представництво КМКС , там вам пояснять процедуру подання заяв і отримання допомоги .Є електронна адреса ,яку можна знайти через пошук слова в Інтернеті . Під лежачий камінь вода не тече. Тому шукайте любу можливість отримати допомогу.

По пошуку агронома .

Ми завершили прийом заяв і після друку цієї статті не будемо брати заяви від претендентів . На даний час звернулося чотири особи .

З повагою,Омельченко Олександр.

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер