Співпраця з польськими партнерами

У своїй роботі ми намагаємося вивчити досвід наших сусідів. Потім ми дивимося, що з цього досвіду можна застосувати в наших умовах. З наших сусідів, а це Угорщина, Румунії, Словаччина, Польща змогла краще за всіх організувати роботу сільського господарства. Правда самі поляки вважають, що краще за всіх у них пройшла адміністративна реформа. Зараз у них найменша сільська рада повинна мати не менше 5000 тисяч жителів. Дуже багато податків, наприклад податок на прибуток, у селі можуть або зменшити або звільнити від сплати. Нові фірми, які мають велике значення для села, звільняються від податків на п'ять років.

Але нас більше цікавлять проблеми сільських виробників. У 2013 році ми вже мали проект з поляками з вирощування яблук. Ми провели кілька занять в Україні, а потім була поїздка до Польщі. Цей проект дуже нам допоміг. Минулого року ми посадили невеликі міні-сади і цього року отримаємо урожай. Отримаємо урожай від польських яблунь, які ми отримали в подарунок в Польщі. ). Цей проект фінансувала програма RITA

А так же буде врожай від яблунь, які подарував нашим сім'ям пан Мелеш Василь (голова ФГ «Коник« Сторожниця).

Цього року ми знову подали заявку на фінансування. І знову фонд погодився виділити нам допомогу, правда не в тих обсягах, які ми пропонували. Але зараз криза і всі фонди скорочують розмір фінансування.

Назва проекту «Споруда невеликих теплиць для підприємництва в сільській місцевості«. В рамках цього проекту ми проведемо навчання в селах Закарпатської області з вирощування ранніх овочів. Потім учасники напишуть бізнес - план і зможуть отримати теплиці. На жаль, це будуть міні- теплиці. Потім, учасники проекту поїдуть на навчання до Польщі. І там побачать кращі практики в теплицях на великих господарствах.

Реалізація проекту з яблукам, по теплицях стала можлива лише завдяки великій роботі наших колег з Підкарпатського воєводства, з обласного центру Rzeszow. У кожному місті у них є громадська організація інженерів сільського господарства (SITR). Ці організації виникли після війни і їх метою є допомога селу, допомога у відродженні та розвитку польського села. Адже в 1945- 1946 Польща була повністю розвалена німецькими військами. А особливо великі бої йшли на перевалі Дукла, який ми проїжджаємо по дорозі до Польщі. І з цим завданням інженери в Польщі впоралися, а тепер допомагають і нам.

Бажаємо Вам щастя, здоров'я та любові всім нашим сім'ям. Христос воскрес.

А це поздоровлення з Великоднем з Польщі:

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnychskładam wiosenne życzenia, aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.

З повагою , Омельченко Александр, Tadeusz Ploszaj , Magdalena Borowiec .

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер