Стіл на трьох ногах

Є багато різних теорій ,як допомагати на селі . Кожна країна вирішує ці питання по різному і навіть в Європі є різні думки . Вся Унія живе на дотаціях , а Швейцарія не дає дотації своїм виробникам . В Польщі одна ситуація, в Угорщині трохи інша.

Перші дотації США давали в Алясці місцевим індіанцям , так як вони не дуже хотіли робити . На жаль , результат не був дуже гарний .

З 2003 року наш дорадчий центр випробовує різні моделі допомоги на селі , але ми не можемо давати дотації , як держава . Головна наша ціль це навчити людей отримувати прибуток на землі , а не дати теплицю чи корову . Ми даємо теплиці багатодітним для того , щоб на практиці показати , що наші знання приносять прибуток . Та й теплиці ми даємо на поворотній основі . Так в 2007 році ми планували поставити за допомогою Голландії 40 теплиць, а їх вже 88 в області . Якщо би родини не повертали кошти , то лише 40 сімей отримали би теплицю . Хтось би отримав все , а хтось нічого . Для Польщі ця модель не дуже підходить , так як там фермер при покупці трактора дістає компенсацію в розмірі 50 % ( правда без ПДВ ,АФА,ВАТ ) . А в бідній країні діють інакші правила .

Кажуть , що на кожній кухні є стіл , що складається з чотирьох ніг . На жаль , наш стіл має лише три ноги .

Перша нога – це теплиця, кращого бізнес проекту для нашої області не має . Цю ногу нам дала Голландія , саме фонд Dorcas .

Друга нога – це корови . Без тваринництва не буде гарного урожаю , а ціна на молоко дуже гарна . Правда там є свої трудності . Прибуток приносять корови лише тоді ,якщо є три і більше корів . Другу ногу дала нам Європейська комісія на збереження буро – карпатської породи корів .

Третя нога – це сад або міні-сад на 20-30 сотках землі. В цьому році ми отримали від фермерського господарства « Коник « ( директор Мелеш ВВ ) 1500 саджанців яблунь сорту Айдаред . І посадили невеликі міні- сади в семи багатодітних родинах . При правильному веденні господарства через 2-3 роки кожна родина буде мати 3-4 тони яблук , що покращить раціон родини . А частину урожаю можна буде продати і заробити кошти . Яблука цього сорту можуть зберігатися ще 4-6 місяців після збору урожаю .

Вперше , у нас великим спонсором виступив український господар ,який не побоявся великих витрат . Ми бачили багато мільйонерів з Голландії ,Німеччини чи Канади , а з України нам так вперше допомогли . Тому ми і наші родини дуже вдячні пану Мелешу , він перший не лише в агрономії ,а і в благодійництві . Зараз це господарство завозить нові сорти яблук з Італії та нові сорти абрикос з Франції.

Четверта нога . На жаль ,її поки не має . Це має бути китайський міні трактор і обладнання до нього , але ці затрати будуть десь 9-10 000 доларів США , За ці гроші ми можемо построїти три теплиці і навіть якщо у нас би були гроші , то навряд чи ми би купили цей трактор .

Так ми бачимо стіл з чотирьох ніг , але він у нас має лише три ноги . Правда , в давні часи люди думали , що Земля держиться на трьох атлантах або трьох слонах і в нас вже є родини, що мають теплицю, корови і міні – сад. Правда, для гірських районів області ми можемо запропонувати лише корови . Але ми вже працюємо і в Тячівському і Хустському районах .

На жаль , реалізація зразу трьох проектів і аудит не дозволила нам зробити і повезти подарунки на Різдво . Нові напрями роботи завжди вимагають нового досвіду , а його завжди бракує . Але ми домовилися про підтримку буро - карпатської породи .

Вітаємо Вас та Ваші родини з Різдвом . Зичимо миру , здоров я і сімейного благополуччя .

На фото : батько трьох дітей Іван Бугіна отримує саджанці .

З повагою, Омельченко Олександр .

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер