Останній день перебування в Польщі

Останній день перебування в Польщі був, як солодкий десерт. З самого ранку, одразу після сніданку, вся група відправилась до розсадника багаторічних рослин. Було дуже цікаво: зустріли нас власники цього підприємства дуже тепло. Господар намагався максимально бути корисним та ділився усіма тонкощами вирощування та реалізації продукції. Також було приємно ще й те, що власник розумів нашу мову та з терпінням намагався підібрати ті слова які б більш правильно підійшли б до вичерпної відповіді.

На цьому підприємстві вирощують декоративні та фруктово - ягідні дерева та кущі. Найменувань продукції був величезний список. Здавалося це неможливо за всім цим доглядати. Але на справді вся робота по вирощуванню, догляду та реалізацією була під контролем.

На питання звідки взялась ця ідея щодо розсадника? І чому, власне, цей бізнес, а не щось інше? Власник усміхнувся та сказав : це колись мій батько захоплювався вирощуванням саджанців, та це хобі переросло в щось значно серйозніше і стало головним зайняттям всього його життя. Тож любов до рослин я успадкував від свого батька. А ще держава підтримувати розпочала, тож взагалі вся родина перейшла до цього бізнесу.

 

Мене вразила велика кількість сортів яблук, які були родом з України. Чесно кажучи мені було дуже приємно це чути. Господар цього розсадника з гордістю говорив, що він зупинився саме на цих сортах. Він говорив, що велика кількість клієнтів намагаються придбати саме українські сорти. Здавалося, що існують багато сортів інших країн, які є досить гарними яблуками, але насправді, додав він, українські одні з найкращих, тож так воно й прижилось.

Здивування у мене також викликала така річ, як поєднання декоративних та фруктових рослин, зазвичай я бачив або декоративні, або фруктові розсадники, а комбіновані це для мене було новеньке. Хоча в цьому є сенс.

Для мене, як новачка у сільськогосподарській справі, було дуже багато позитивних вражень від цієї поїздки яку організував дорадчий центр Терра ДеЇ. Взагалі, я дуже вдячний за цю прекрасну можливість побачити на власні очі та перейняти цю квінтесенцію знань, яку з роками набували такі ж самі люди, як і ми з вами, які були не байдужі до природи, свого народу та власного добробуту. Всі ці знання, досвід, помилки та успіхи, які на протязі багатьох десятиліть набували фермери з Польщі, нам було запропоновано просто так, за дякую.

Хотілось би звернутись і до уряду України та всіх небайдужих до нашої рідної неньки України: " Панове, за вашої підтримки ми, звичайні громадяни, зможемо перетворити нашу Україну на процвітаючу державу, і наші з вами діти та онуки зможуть по праву пишатись нашими спільними зусиллями використати цей величезний потенціал, який лежить просто під нашими ногами.

З повагою до вас,

звичайний, пересічний українець, батько п'ятьох дітей

Комар Арпад

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер