Заява Wi445.00/SE-Terra Dei Beregovo
на отримання фінансової підтримки для проведення малобюджетного проекту
1) Заявник
Назва організації: «Терра Деі” Благодійний фонд – Закарпатський сільськогосподарський дорадчий центр
Адреса: 90202, м. Берегово , вул. Хмельницького , 30
Телефон: 0314124174
Факс: 0314124174
email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Інтернет: не має
2) Правова форма заявника, рік заснування, кількість членів організації
Благодійний фонд створений в лютому 2003 реформатською громадою села Петрово Виноградівського району Закарпатської області з метою передачі досвіду від голландських дорадників до українських виробників .
Мета – надання соціально – направлених дорадчих послуг сільському населенню Закарпатської області згідно з Законом „Про сільськогосподарську дорадчу діяльність „ для прибуткового ведення господарства сільськогосподарськими виробниками
В нас працює п’ять дорадників та дорадник експерт.
Маємо сертифікат Мін АПВ України № 7 від 10.10.07
Дивіться www.minagro.gov.ua розділ „ Освіта та дорадництво”
3) Контактна особа (ім’я, адреса)
Виконавчий директор Омельченко Олександр Андрійович ,90202,Берегово,Хмельницького ,30
0504320661
4) Назва проекту
Надання засобів виробництва ( теплиць ) для багатодітних сімей низинних районів Закарпатської області та навчання сімей агрономії
a) Короткий опис проекту (прохання додати якомога детальніші робочі документи):
Втілення принципу надання вудки , а не риби ( Євангеліє) , шляхом створення невеликих тепличних господарств для вирощування овочів в багатодітних родинах Закарпатської області . Навчання цих родин прибутковому веденню господарства .
Криза завжди зачіпає в першу чергу самі бідні верстви населення , що мають малі доходи або ці доходи зовсім відсутні . Тобто найбільше вона б»є по пенсіонерам , інвалідам та багатодітним . Ми вважаємо , що діти наше майбутнє і стараємося допомагати багатодітним батькам саме на селі.
Село завжди було обділене при всіх попередніх формах держави , що існували на Україні , включаючи царську Росію . Незалежна Україна стала ще гіршою для села , чим Радянський Союз, хоча всі це не помічають . Тільки скота стало за ці роки в десять раз менше ,як було в колгоспах.
Держава вже не гарантує в Конституції свій обов’язок надати роботу і село потрохи деградує і спивається . Допомога на дитину при малому доході складає половину прожиткового мінімуму і це примушує їхати на заробітки або красти , що є не нормальним .
Тому ми пропонуємо надавати багатодітним сім’ям теплиці для вирощування овочів у низинних районах Закарпаття . На протязі 2008-2009 років ми вже побудували 18 теплиць та 3 котли для обігріву теплиць . Така теплиця без обігріву дає доходу 50-55 гривень кв.м. без обігріву і в два рази більше при опаленні. Тобто , сім’я отримає не допомогу ( їжу , одяг) , а засіб для виробництва на 20-25 років і зможе кормити дітей , вчити їх чи придбати різні речі .
Ще один наш принцип – повернення коштів на протязі трьох років ( без процентів та інфляції) за теплицю . Послуги спеціалістів безплатні , але за теплицю треба платити . Це забезпечує неможливість продажу труб на металобрухт і допомагає наступним отримати теплицю. Повернення коштів тисне на психіку людей , сильно її міняючи . Це змушує працювати прибутково , так як часто ці родини чекають все безкоштовно .
Теплиця дає 20 -23 тисячі гривні прибутку , з яких половину треба повернути , а половину використати на власні потреби .
b) Ціль проекту, що буде сприяти розвитку суспільства (зокрема, якщо це стосується сфери покращення умов життя жінок у країні):
Коли починався проект , ми думали , що головне – прибуток . А виявилося головне – це діти . Різні райони Закарпаття дуже різняться . Так у Виноградівському районі всі угоди підписували чоловіки , а в Берегівському з 8 угод по теплицям – 4 підписали жінки.
Жінки більш відповідальні ( це закладено на генетичному рівні ) за своїх дітей і цей проект покращить в першу чергу життя жінок . Подивіться на фото .
Пояснення до проекту :
1.Дані теплиці додаю . В нас працював кооператив « Авігаїл» , який виготовляв ці теплиці . Але без підтримки держави не змогли довго працювати . Тому людей ми зберегли і вони виготовляють ці теплиці.
2.Користуватися трактором буде декілька сімей для обробітку землі. Але за ринкову плату . Та родина , що отримає трактор , поверне 41 515 + 5000 в Терра Деї без процентів на протязі 3 років . Всі послуги дорадчі – безплатно . Все обладнання – кошти повертаються для закупки нових тракторів новим родинам .Ця вимога зобовязує родини працювати прибутково . Це як меч висить над ними і змушує працювати.
3.Щодо теплиць , то така теплиця типова голландська і окупляється за рік , а ми даємо на 3.
4. Надсилаємо бюджет з Dorcas на 2010 .
5.Проект здійснюється з квітня по листопад щорічно . Коли можна встановлювати .
6.Прибуток від теплиці і трактора дасть кошти на пальне . Після 3 років ці теплиці і трактор стануть власністю сімей . І вони вже по інерції будуть працювати прибутково .
Головний принцип проекту „ Не проси , а заробляй”.
Теплиця виготовляється на протязі 2-3 місяців з дня отримання коштів . Труби купляються і привозяться на майданчик . Купляється плівка . Труби гнуть і везуть в родини . Там їх два рази красять – ґрунтовка ,фарба ( це 2-3 тижні) . Потім встановлюється теплиця і натягується плівка . Але процес навчання сімей йде постійно . Тут буде дві частини : теоретична і практична ( в теплиці) . Другий обіг огірка ( осінь) сім’ї встигнуть.
Проект має початися в травні і завершитися в жовтні чи листопаді ( яка тепла осінь) 2010.
7. Статут , рекомендації будуть надіслані через 2-дні , після отримання рекомендацій.
8. Можемо надіслати списки родин , але вони на угорській мові.