Зелений Дім

Тільки та країна буде процвітати, яка допомагає не лише тим, хто процвітає

Б.Обама

Дорадчий центр „ Терра  Деі” був заснований в лютому 2003 з метою передачі досвіду від голландських дорадчих служб до українських виробників сільськогосподарської продукції  з метою прибуткового ведення господарства.

За всі ці роки було проведено п’ять конференцій, сотні занять, надано  тисячі індивідуальних для виробників області. В основному це консультації для малих виробників, які мають особисті селянські господарства і не в змозі найняти кваліфікованого агронома. Тобто та категорія, яка  вирощує 90% овочів, але не отримує від держави жодної копійки допомоги, так як  на відміну від Європейського Союзу, у нас дотацію можуть отримати лише юридичні особи, що мають зареєстроване фермерське господарство, ТОВ чи інше. Держава не хоче допомагати цим виробникам, але хотіла зобов’язати  платити ПДВ Постановою КМУ №23 від 21.01.09. Правда як КМУ своєю Постановою може міняти Закон відомо лише самому Кабінету Міністрів. Тобто державної політики на селі в нас не було і не має. А про досвід Польщі чи Голландії навіть писати не хочеться, так як це нікому не потрібно.

Але не дивлячись на державу, починати роботу на селі треба і перед дорадчим центром постали питання:

  • Від кого отримати допомогу ?
  • Кому надати цю допомогу ?
  • В якій формі дати цю допомогу ?

Над першим питанням ми працюємо постійно і шукаємо кошти де лише можливо, не шукаємо лише в бюджеті держави .

На друге питання ми також дали відповідь. Допомагати треба або дітям або пенсіонерам, по яким найбільше б’є  нестача грошей і криза. Але пенсіонери отримують пенсію, а якщо батько або мати  в багатодітній  сім’ї  не працюють  і не можуть принести довідку про доходи, то і допомогу вони не можуть отримати  від держави. І тому їм треба або йти красти або помирати, якщо не знайдуть роботу. По даним угорців,  українських даних на жаль не має, на Закарпатті за цю зиму померло від голоду та холоду не менш, як 100 чоловік.

Тому ми вирішили, що треба допомагати багатодітним сім’ям.

Над третім питанням ми працювали найбільше. Були варіанти надання інкубатора, але там проблема з придбанням яєць. Потім були інші варіанти. Але було прийняте рішення, що найкраще – надати теплицю для вирощування ранніх овочів. Тобто – допомога у виді засобів для виробництва.

Крім надання теплиці, за кожною сім’єю  закріплюється спеціаліст, що буде допомагати як виростити урожай, так і продати його. Це дуже важливий елемент, так як в процесі виробництва та збуту виникає тисячі питань і вся робота може бути марною.

По ходу виникло питання, надавати безкоштовно допомогу і чи давати гроші?

Виконуючи не один проект до цього, наприклад по розведенню кіз ( „ Хайфер”),  ми зробили висновок, дарити не можна. Даровані труби будуть здані на металолом  і не буде мотивації для  посадки, вирощування та збуту овочів. А теплиця  окупляється  за один рік, якщо не враховувати труд  самих членів. Дароване не ціниться і розробили схему, що сім’я  повертає кошти за побудову теплиці рівними частинами на протязі  трьох років, а всі послуги спеціалістів  ми надаємо безкоштовно. Договір про повернення коштів змушує отримувати дохід і добре дисциплінує. Багатодітні часто мають психологію, що їм мають все надати безкоштовно, тобто дарити .

І ще один важливий принцип – не давати кошти  в руки готівкою. Треба насіння, купимо насіння. Треба торф, купимо торф, але кошти не  даємо в руки.

Саме важче поміняти психологію, не проси, а заробляй.

І коли ми розробили цей проект, то голландський фонд  Dorcas погодився профінансувати цей проект, враховуючи його соціальне значення і те, що діти не будуть на вулиці, а працювати в теплиці, збільшуючи доходи та будуть привчатися до роботи.

В ході реалізації  проекту в двох районах області за п’ять років буде побудовано сорок теплиць.

Якщо набувачі допомоги повертають допомогу за два роки, то ми будемо надавати котли для обігріву теплиці.

Третій етап – створення громадської організації багатодітних сімей. Вони можуть самі писати проекти і отримувати кошти без нас. Навіть поміняти плівку чи купити добрива їм вигідніше разом.

Проектом зацікавилися інші громадські організації, а тому ми можемо надати проект чи розрахунки і іншим бажаючим безкоштовно.

Ще просимо організації, що можуть дати насіння, добрива, полив для таких сімей, то звертайтеся. Допомагають нам трошки насіннєві компанії, так зараз "Нунемс" нам дає насіння огірків для  багатодітних сімей.

Якщо хтось захоче допомогти багатодітним, то ми зробимо все, як треба.

Наші координати:

90202, м.Берегово ,вул. Хмельницького 30

80314124174   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Дорадчий центр „ Терра Деі”

Крім цієї програми та дорадчої діяльності, ми допомагаємо дитячим будинкам. Зараз будемо починати проект по отриманню електричної енергії від сонця в одному з дитячих будинків Закарпаття. Але це вже інша тема.

З повагою, виконавчий директор Омельченко Олександр.

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер