Лілії –  і краса і прибуток і  мистецтво

Наш проект « Зелений дім «  спочатку мав на меті будувати теплиці і вирощувати квіти для отримання прибутку . Але життя змінило наші плани , так як квіти важко вирощувати і важко продати . Овочі в умовах Закарпаття і легше виростити і легше продати .

Декілька родин вирощують квіти , але лише такі ,що мають досвід  і вже займалися квітами .  Одна родина навіть два роки гарно вирощувала рози ,а на третій рік більшість пропали . Але це  сільське господарство , яке зараз живе саме по собі , особливо особисті селянські господарства , що не мають  підтримки з боку держави . Хоча в цих господарствах вирощується 96% овочів ,що ми споживаємо .

І ми вважали , що овочі наш пріоритет . Але не так вважали голландські колеги ,які так хотіли нам допомогти з квітами . Вони знайшли  одного мецената , що купив нам по ящику лілій в двадцять родин . І ми надали ці лілії тим родинам , що  хотіли вирощувати квіти .

Це не стільки бізнес, як спроба зацікавити людей виростити ще щось ,крім овочів .Правда , лілеї не такі вибагливі ,як рози . Саме тому ми їх і вибрали .

 

І ось вже одна родина принесла в наш офіс лілею. Ці квіти вони несли на базар, де зараз  продають по 12-15 гривень. Це не багато ,але і не мало . Не багато в грошах, а не мало в досвіді . І якщо сподобається , то завдяки  нашим порадам, Інтернету вони отримають ще одне джерело доходу  від продажу квітів . Зрозуміло, що всі двадцять родин не стануть вирощувати квіти ,але у всіх цих родин буде гарне подвір’я, на якому будуть квітнути лілеї .Це не багато , але і не мало в наш важкий час ,коли підсвідомо нас наштовхують на агресію по відношенню один до одного . А квіти зменшують цей негатив , особливо якщо їх постійно гладити і розмовляти з ними  . Це роблять майже всі продавці квітів .

Тому жителі Данії і Голландії вважаються самими щасливими на Землі . Вони так і не навчилися платити злом за добро , а часто платять добром за зло . Але цю мову ми поки що зрозуміти не навчилися  .

Виконавчий директор дорадчого центру « Терра Деї»                          Омельченко ОА.


 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер