Актуальні роботи при вирощуванні огірків у теплиці

Протягом останніх днів отримав кілька повідомлень від овочівників про виявлені ними проблеми при вирощуванні огірків закритого ґрунту. Невідкладно оглянув теплиці та був вимушений констатувати: сталося те, від чого найбільше побоювався. Рослин огірків косить мабуть найстрашніша для них хвороба, яка розповсюджується миттєво та за короткий час знищить всі рослини всередині теплиці – «фузаріос». Про цю грибкову хворобу я вже писав ще до початку висаджування розсади в ґрунт, отже тепличники володіли інформацією про її небезпеку, а також про заходи боротьби з цією хворобою. Виявляється, деякі овочівники знехтували моєю порадою, в результаті сталося найгірше. Я писав у своїх порадах, що проти цієї хвороби можна боротися результативно та цілеспрямовано біологічними фунгіцидами або біодобривами, про які можемо дізнатися з численних джерел.

Всім відомо, що проти хвороб рослин ефективно боротися можливо лише превентивно, незалежно від того, це є грибковою, бактеріальною чи вірусною хворобою. Це стосується і зараження рослин фузаріозом. Як я вже згадував раніше стосовно фузаріозних хвороб, незалежно від того, на яких видах овочів вони з'являться (огірки, помідори, перець, ін.), зараження відбувається внесенням навозу у ґрунт теплиці. Тому в розвинених країнах використовують виключно стерильні ґрунтосуміші, вільні від шкідників та збудників хвороб. Через це вони з проблемою такого характеру не зустрічаються. На жаль, ми ще не можемо дотримуватися таких технологій при вирощуванні овочів, отже повинні передові методи адаптувати до своїх можливостей. Також не маємо можливості замінювати ґрунт шаром 30-40 см у теплиці, бо це досить дорого для нас. Тому лишається єдиний реальний шлях: утримуватися від монокультури, тобто вирощування у даному випадку огірків кілька років підряд.

Зараз виникає запитання, що ми можемо ще вчинити та чи є реальний засіб для подолання цієї хвороби? Так, засіб такий існує, але лише в тому випадку, якщо наше втручання негайне. Якщо хвороба вже з'явилася у нашій теплиці, потрібно розпочинати негайне застосування фунгіцидів. Хоча це буде досить недешево, однак краще, ніж повисмикати огірки передчасно. Збудниками цієї грибкової хвороби є кілька грибків, тому повинні використовувати комбінацію фунгіцидів. Наприклад, може підійти комбінація Превікур 0,1%+Топсин-М 0,1%+Дитан-М45 0,2%. Цю суміш внесемо через крапельне зрошення, до 1000 літрів води додаючи 1 літру Превікуру 0,1%, 1 кілограм Топсин-М 0,1% та 2 кілограма Дитан-М45 0,2%. На полив одного куща потрібно використати 1 літр рідини, через 7-10 днів необхідно вживати повторне застосування фунгіцидів.

Хочу звернути увагу городників, що економлячи кошти на захисті рослин, захистити огірків від знищення хворобами не вдасться. Але не забуваймо, що наступного сезону про захист рослин потрібно дбати ще під час вирощування розсади та перед висаджуванням розсади на місце тими біологічними протигрибковими препаратами, за які вже згадував у своїх публікація на шпальтах газети. При дотриманні необхідних умов технології вирощування огірків згадані проблеми не будуть нас турбувати. Нам потрібно навчитися всі технологічні процеси виконувати вчасно.

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер