Перший день поїздки до Польщі

Минулого тижня, з 16 по 19 жовтня група фахівців благодійного фонду *Терра ДеЇ* була з візитом в сусідній державі – Республіці Польща, де відвідала деякі державні та приватні заклади і господарства з ціллю ознайомлення з передовим європейським досвідом. Маршрут поїздки пролягав через Угорщину та Словаччину до Жешува( Rzesvow) , головного міста Підкарпатського воєводства Польщі. Нашу групу гостинно прийняли представники місцевої дорадчої сільськогосподарської служби і розмістили в трьохзірковому готелі «Гетьман».

Наступного дня відбулася відбулася невелика екскурсія до місцевого дендрарію-арборетуму в с. Болєстрашіце, де зібрано декілька тисяч видів, сортів та форм рослин. В цьому державному закладі проводяться роботи по вивченню і охороні рідкісних сортів фруктових дерев, особливо яблунь, які є місцевим історичним генофондом. Також спеціалісти арборетуму досліджують старовинні сади-маєтки в Малій Польщі, адже сам дендрарій знаходиться в колишньому маєтку польського художника Петра Міхаловського і колись служив фоном для його картин. Під час екскурсії нам було показано колекцію рослин , фруктові сади, Музей природознавства, Центр екологічного виховання та сенсуальний сад для незрячих. В натуральних умовах ми також побачили польських коників та овець. До речі, арборетум хоч і є державною установою, але можна сказати, що знаходиться на госпрозрахунку і його спеціалісти самі заробляють на своє утримання.

Після екскурсії по дендропарку група відбула на обід до міста Перемишль, де ми самостійно гуляли по місту, відвідали монументальні старовинні храми в центрі та познайомилися з легендарним персонажем Ярослава Гашека - бравим солдатом Швейком, увічненим в камені на одній з центральних площ. Наступним пунктом нашого відвідання було господарство місцевого фермера Маріана Шеліги, який займається вирощуванням і переробкою яблук та груш. Вже по дорозі до цього господарства привернули до себе увагу рекламні щити зі слоганами «Яблука та грушки прямо з саду». Основний акцент в господарстві робиться на екологічно чисту продукцію, її переробку на місці (джеми,соки тощо) та торгівлю без посередників. Фермер має декілька десятків гектарів садів, переробний цех, холодильні і азотні установки для зберігання урожаю та, звичайно, сільськогосподарську техніку. Також використовується наймана праця, причому, як нам сказали, і сіль господарських робітників з України.

Після доброї гостини натуральними соками і сувенірів від гостинного господаря у вигляді яблук та груш наша група відбула для ознайомлення з історичним центром міста Жешув, де зробила вечірню прогулянку у супроводі добровільного гіда-екскурсовода Тадеуша Плошая.

В місті є один з кращих фонтанів в Європі .

Омельченко ОА БФ « Терра Деї».

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер