Проект « Зелений дім» отримав нагороду від міста Люблін ( Польща)

Щороку влада міста Люблін проводить конгрес Східних Ініціатив . Це великий захід ,де зустрічаються лідери громадських організацій , влада Європейського Союзу разом з лідерами країн Східного Партнерства ,в яке входить і Україна. Як правило, цей конгрес проходить восени кожного року .

В рамках конгресу проходить конкурс проектів для того, щоб ознайомитися з тим , що цікавого роблять громадські , благодійні організації Європи ,Польщі та країн Східного партнерства . Потім визначаються переможці ,які отримують призи від бургомістра .

Конкурс стосується проектів з транскордонним впливом, реалізованих в п'яти категоріях:

а) ефективне управління
- категорія охоплює проекти, реалізовані протягом останніх 3 років, істотним елементом яких було підвищення якості праці публічної адміністрації;
б) громадянське суспільство
- категорія охоплює проекти, реалізовані протягом останніх 3 років, істотним елементом яких був розвиток громадянського суспільства;
в) культура
- категорія охоплює проекти, реалізовані протягом останніх 3 років, істотним елементом яких був перетин кордонів в культурному вимірі - в будь-якій формі (наприклад, за посередництвом арт-проектів, обміну та арт-резиденції творців, організації культурних подій, перекладів, передачі ноу-хау та обміну ідеями);
г) туризм
- категорія охоплює проекти, реалізовані протягом останніх 3 років, істотним елементом яких був розвиток туризму;
д) освіта
- категорія охоплює проекти, реалізовані протягом останніх 3 років, істотним елементом яких був розвиток неформальної шкільної чи академічної освіти.

 

Детальну інформацію про конкурс можна прочитати на http://www.kongres.lublin.eu.

Ми подали інформацію про проект « Зелений дім» на конкурс і він був визнаний журі кращим в категорії « Освіта» . На жаль, на сам конгрес у вересні ми не змогли і тому приз ми отримали лише 13 листопада в місті Люблін .

Люблін є дуже гарним і молодим містом . Хоча історія його налічує не одне тисячоліття ,але в ньому вчиться багато студентів і тому воно дуже молоде місто . Тут десь п’ять великих вузів ,що мають славу по всій Європі . А сам центр міста – це копія площі Ринок у Львові і коли ми йшли по стрій частині міста , то було відчуття ,що ми у Львові . Всі старі польські міста мають спільну історію і архітектуру . Древні костьоли просто вражають своїм багатством .

На жаль, бургомістр міста був в цей час у відрядженні , то нас приймав його заступник,керівник департаменту міжнародних проектів , пан Кріштоф Латка . За чашкою кави пан Кріштоф розповів про конгрес і запросив на жовтень на наступний конгрес . Зараз його департамент реалізує декілька проектів по Україні і він має їхати у Вінницю по ідеї електронного врядування . Це коли люди отримують послуги від влади , наприклад довідку чи рішення, через Інтернет . Окремо він зупинився по проекту « Зелений дім « ,який дуже сподобався членам журі . В цьому проекті є і навчання і праця і результат – виручка від проданих овочів . На його думку , такі проекти має підтримувати влада на Україні . Ми запросили його і членів його команди в гості на Закарпаття , тим більше, що два працівники цього департаменту народились в Україні ,але дуже гарно працюють в міській раді . Робота по співпраці між країнами Східного Партнерства буде продовжуватися і надалі і влада міста Люблін буде і далі виділяти на це кошти , як власні , так і європейські .

Потім відбулося призів і презентів з боку міста Люблін і від фонду « Терра Деї» . Це гарна перемога нашого фонду і додаткова можливість прорекламувати власну роботу в Польщі, яка славиться своїм добрим відношенням до власних селян . Вони дуже люблять село і все роблять для його розвитку .

Але робота на цьому не закінчилася і весь день ми відвідували громадські організації міста для налагодження контактів . Особливо нам сподобалися будинки сімейного типу , якими опікується влада міста . Сподобалася громадська організація SOS, що допомагає знайти себе випускникам дитячих будинків у великому місті . Тобто люди роблять все дуже спокійно і якісно , кожен злотий витрачається на покращення життя . Майже скрізь йде ремонт доріг ,які ідеальні в Польщі.

Ми побажали нашим колегам успіхів в роботі і щоб вони допомагали нам , при можливості .

З повагою, виконавчий директор Омельченко О.А.

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер