Закарпатців угостила Асоціація Зелених Відносин

XI. Фестиваль-Желе у Мішкольці

Закарпатськими патріотами дуже цікаво і коримно відвідувати найпопулярнішого фестивалю Угорщини. Так званий Зимовий Фестиваль – Фестиваль Желе у Мішкольці святкують уже понад десять років. Організатори оголосили фестиваль тоді, коли на Закарпатті майже всі фолькльорні фестивали уже існували. Найкращим прткладом є 11.ий Фестиваль Вина котрий відбувався у березні у Берегові. Зрозуміло, що не можна порівнювати ці дві події, оськільки Мішколц є містом з 200 тисячами людейба населення нашого міта складає лише 26 тисяч осіб, але від них ми маємо дещо вивчити – відкритість і ласку. Там ми побачили, що фестиваль був присвяченим не лише до желе або навіть не до гастрономії( про смачні страви або про напої). Коло Зеленої Намети, там де і ми були, члени вижойської культурної асціації Соло-щит побудували друкарню з ХVI столітті, точно таку в якому надрукували у 1590 році вижойську Біблію. Учасники мали можливість попробувати як можна надрукувати перші сторінки Біблії а також приготувати монети. На іншому місті показували як працують собаки-поводир та рятувальні собаки. Гетьек Аттіла бондар із Ердобенє демонстрував як готуються барелі а навіть бажаючи могли працювати з ним. Бажаючи могли попробувати різні види професії. Можна було побачити різних видів інтерактивного діяльністю. Потім ми замітили дивного намету у формі кола. Стіні були готовлені із тюків соломи на висоті 2 метри, а у середині глядачі сиділи на тюках і насолоджувалися з фолькльорним танцьом. Виходячи із цієї намети з натовпом ми йшли до основної сцени де виступав відомий співак Нодь Феро. Натовп складався з 10-15 тисяч людей. У іншому вулиці вуличні музиканти давали концерт, слухачі навіть танцювали з людьми які були одягнені у фолькльорних костюмах. Слід було звертати увагу на мандрівгого фотографа, і зровити фотографію на пам’ять. І так могло статися, що я на фотографії разом з людьми з 1933 р випиваючи трохи, котрі обробляли свину з вагою 330 кг. У треденному програмі можна було знайти різних видів виставок: намета-казки, льодові скульптури коня, виступали різні групи, виступ групи танцюристів Оилім з Кореї та інші. Можна було попробувати безліч різних видів страв, смачних видів вина, ковбаси, коржики, кулаки, і без сумніву різні види желе – від традиційного до специфічного.

Відверто кажучи, я відчував заздрість коли побачив намети ремісників, а не за їжу або за напої. Прадавали різні цінні речі. Між ними менш цінними стали пластикові та плюш фігури, але їх не було багато.

Закарпатська делегація- робітники дорадчого центру Терра Деі брали участь за запршенням Асоціації Зелених Відношень. На нашому стенді можна було знайти різні брошшури, які були видані берегівським Турінформ Офісом, за допомогою яких ми представляли наш край. У Зеленому Наметі консультант Гаал Олесандр давав консультацію про традиційне господарювання, та звертав увагу на той факт, що наші виробникі бажають виготовляти біо продуктів та готові використовувати поновлювані джерела енергії.

На цьому події робітники Терра Деі брали контакт не лише з Зеленою Асоціацією а з громадянськими організаціями які брали участь з Польщи та з Словакії.

Ковач Елемир

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер