Досвід наших партнерів

Вже не перший рік наш фонд « Терра Деї « працює з фондом Хайфер . Так у нас був спільний проект по розведенню кіз в селі Нелипіно Закарпатьскої області . В це село були привезені кози з Угорщини і були передані родинам для створення молочного кооперативу. Фінансувала цей проект фундація Хайфер , а фонд Терра Деї реалізовував його.

Наш фонд пішов шляхом надання теплиць для вирощування ранніх овочів , а фундація Хайфер разом з компанією Данон почала проект по вирощуванню суниці.

Проект реалізується Міжнародним благодійним фондом "Добробут Громад" (Heifer-Ukraine), і фінансується партнерами - "Екосистем Фондом Данон", компаніями "Дантрейд", "Данон Україна" і Heifer International (США).

Цього року очікується врожай близько 260 тонн суниці садової, який буде перероблено та використано для потреб компанії Данон Україна. Цими об'ємами планується покрити 100% потреб компанії в суничних наповнювачах.

Нещодавно проект розпочав співпрацю з сімейними фермами, які займаються вирощуванням суниці садової. Так, цього року залучено чотирьох фермерів з Тернопільської та Львівської областей. В сукупності вони засадять 7 га суниці садової на умовах співфінансування. Це означає, що фермери вже самі готові частково фінансувати витрати пов'язані з вирощуванням суниці.

Проект має на меті - допомогти принаймні 500 власникам ОСГ (особистих селянських господарств) підвищити власні прибутки, шляхом об'єднання їх в СОКи (сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи) для виробництва суниці садової на основі сучасних технологій та гуртового продажу через кооператив.

Проект діє на базі СОК "Лосятинське молочне джерело" у с. Лосятин Кременецького району Тернопільської області, який надає своїм членам послуги з вирощування, зберігання та збуту суниці садової як на спільному полі так і на власних ділянках. Протягом 2012-2014 років інвестиції спрямовуються на поступове збільшення площ насаджень суниці садової до 50 га. Основним сортом суниці садової в господарстві є сорт Сирія (Syria), який постачається з Італії. Також вирощується британський сорт Флоренс (Florence) та італійський сорт Ароза (Arosa).

Сучасна технологія вирощування суниці садової передбачає використання фріго розсади найвищої категорії, мульчування плівкою для запобігання висихання ґрунту та появи бур'янів, а також використання системи крапельного зрошення (поливу), що значно зменшує обсяги використання поливної води.

Кошти від реалізації ягоди суниці садової, накопичені кооперативом, будуть використовуватись на розширення спільних насаджень, відновлення існуючих та реплікацію проекту в інших громадах.

Ми завжди відкриті до співпраці, із радістю поділимося нашими помилками, здобутками та досвідом інформацію по діяльності кооперативу можна отримати за телефоном 0673740339.

Омельченко Олксандр , БФ « Терра Деї» .

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер